Trendy w schodach i wnętrzach 2021

Trendy w schodach i wnętrzach 2021

Dawniej schody spełniały jedynie wartość praktyczną. Były one bowiem elementem łączącym parter z piętrem czy jedno piętro z kolejnym. Dziś jednak oprócz elementu funkcjonalnego, odgrywają one przede wszystkim wartość estetyczną, stanowiąc kluczowe znaczenie dla wyposażenia wnętrza. Nic więc dziwnego, iż w branży tej dostępne są coraz to ciekawsze pomysły, jakie w aranżacjach przestrzeni pozwalają tworzyć prawdziwe ,,cuda”. Jakie więc są trendy, jeśli chodzi o dostępne na rynku schody i ich dopasowanie do nowoczesnych, designerskich wnętrz? Co jest na czasie, na co warto stawiać i które elementy w swoich oryginalnych przestrzeniach wykorzystywać?

Nowości w schodach - czyli na co warto stawiać?

Oczywiście wiadomo, iż każdy preferuje zupełnie inny styl, każdemu też podobają się inne rozwiązania. Aby przestrzeń danego domu była więc wyjątkowa, warto ją dopasować w pełni pod siebie, tworząc własne trendy w aranżacji domów. U jednych sprawdza się wciąż modna biel, inni wybierają ogrom kolorów w połączeniu z drewnianymi schodami, jeszcze inni sięgają po ciemne kolory, mocne akcenty, metalowe wykończenia. Co jest modne według obowiązujących trendów? Co z czym łączyć, aby uzyskać pożądane efekty?

Loftowe rozwiązania to idealny wybór

Bez wątpienia numerem jeden w kwestii aranżacji wnętrz, w tym również i schodów są loftowe rozwiązania. Coraz częściej odchodzimy od skandynawskiej bieli, a wybieramy właśnie loftowe wykończenia dla naszych domów. Jeśli w grę wchodzą schody wewnętrzne, w takim przypadku najczęściej wybieranymi rozwiązaniami są czarne, stalowe konstrukcje, a do nich dopasowane drewniane stopnie w odpowiednich kolorach, pasujących do kolorystyki podłogi. Takie loftowe rozwiązania dopasowane do czarnych lamp, obrazów na ścianach, donic i innych elementów wykończenia, pozwalają uzyskać niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju wnętrza. Patrząc więc na trendy 2021, kluczowe tutaj znaczenie mają ciemne materiały wykończeniowe, industrialne elementy i loftowe dodatki. W przypadku schodów, czarna konstrukcja nadaje oryginalności pomieszczeniom, a uzupełnienie jej o drewno, pozwala dodatkowo ocieplić domowe wnętrza.

Schody - matowe rozwiązania zamiast połysku

Dawniej połysk stanowił najczęściej wybierane rozwiązanie. Dziś jednak elementem zdecydowanie częściej wybieranym jest mat i w przypadku schodów, takie właśnie wybierane są najczęściej. Zarówno matowe fronty mebli, które nie odbijają światła, matowe lakiery na podłogach i inne rozwiązania są w modzie, tak również i w przypadku schodów, takie właśnie wybierane są najczęściej. Mają one niebywale elegancki charakter, który pozwala uzyskać efekt glamour, jaki w nowoczesnych wnętrzach wygląda po prostu perfekcyjnie.

Ciemne drewno a schody

Jeszcze do niedawna najczęściej wybieranymi były schody drewniane wewnętrzne w jasnej kolorystyce, które w połączeniu z szarościami i bielą, pozwalały uzyskać iście skandynawski styl, jaki na przestrzeni ostatnich lat cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Dziś jednak trendy znacząco się zmieniły, bowiem stawia się na coś zupełnie innego. Dominującymi w  aranżacji wnętrz są ciemne kolory, w tym właśnie czarna konstrukcja i ciemny kolor drewna. Takie rozwiązanie można połączyć tak naprawdę ze wszystkim - z szarością, z beżem, ale również z granatem czy butelkową zielenią. W tej kategorii produktów wybór jest naprawdę ogromny, dlatego też każdy, najbardziej nawet wymagający klient jest w stanie znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązanie.

Geometryczne wzory i wykończenia

Mówiąc o najnowszych trendach, warto także wspomnieć i o detalach, jakimi są geometryczne wzory, dzięki którym można tworzyć przeróżne aranżacje i wyraziste akcenty. Na pewno skupiając się tutaj na geometrycznych rozwiązaniach, warto patrzeć na produkty z oryginalnie prezentującymi się balustradami, dzięki którym można tak naprawdę tworzyć niebywale efektowne rozwiązania. I bez względu na to, czy w danej przestrzeni znajdą się schody modułowe czy też przestrzeń taką wypełnią schody spiralne, tutaj piękno w formie wyrazistych wykończeń odgrywać będzie element priorytetowy.

Jedno jest pewne - schody stanowią zarówno obowiązkowy element wykończenia budynku pod względem funkcjonalnym, aby łączyć ze sobą poszczególne kondygnacje, ale i estetyczny, aby stały się elementem dekoracyjnym dla danej przestrzeni. Sięgając po odpowiednie, trzeba mieć pewność, że w konkretnym miejscu będą one idealnym wyborem.

 

Schody kręcone Cora model Madryt

Schody spiralne Duda model Venecja

Schody metalowe Cora model Madi Extra 14 elementów

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl