Schody we wnętrzach w stylu angielskim

Schody we wnętrzach w stylu angielskim

Schody we wnętrzach w stylu angielskim cieszą się niebywale dużą popularnością i wybierane są coraz częściej przez zwolenników eleganckich przestrzeni. Takie są tłem dla domu, ale i bezpiecznym oraz trwałym rozwiązaniem dla danej przestrzeni. Jak je wykonać? Na co postawić? W jaki sposób połączyć z resztą wystroju danego wnętrza?

Czym charakteryzuje się styl angielski?

Angielski styl to przede wszystkim niezwykła elegancja, która urzeka nas na każdym niemal kroku. To prosta forma, bez specjalnych ,,udziwnień” i dodatków, jednak okraszona nutą elegancji, klasy i dobrego stylu. W zależności od konkretnego wnętrza, schody w takiej przestrzeni mogą być wykonane na podbudowie betonowej lub też jako schody modułowe, a więc gotowe samonośne. Każde mogą stanowić idealny wybór, jeśli ten zostanie odpowiednio połączony z całością danego wnętrza. W jednym miejscu sprawdzi się bowiem jasna kolorystyka, w innym z kolei dużo lepszym wyborem będą ciemne kolory. W jednej przestrzeni wyśmienitym wykończeniem staną się schody metalowe, w innych w pełni drewniane. Ta dyskretna elegancja sprawia, że wnętrza takich domów mogą zyskać ten niepowtarzalny wygląd i charakter. Z jednej strony mamy wizualną harmonię, z drugiej te jakże ciepłe palety barw. Wybierając schody, można postawić zarówno na ciemne, jak również i na jasne odcienie, które skomponować można w całości z wystrojem, gdzie dominującymi będzie błękit, zieleń czy też delikatny róż. Styl angielski można wprowadzić zarówno w małych, jak również i w dużych przestrzeniach

Schody w stylu angielskim - czyli jak wszystko ze sobą połączyć?

Rynek oraz producenci schodów mają nam do zaoferowania różnorodne produkty. To wszystko sprawia, że każdy z klientów ma do wyboru takie rozwiązanie, jakie będzie mu odpowiadać pod kątem estetycznym i praktycznym. W jednym budynku idealnymi okażą się być schody żelbetowe, u innych z kolei lepsze będą samonośne - spiralne lub klasyczne - jedno, dwu czy trzy biegowe.

Schody mogą mieć różny kształt i formę, począwszy od takich trójkątnych, przez prostokątne, po nieregularne w swoim wykonaniu. Urządzając przestrzeń w stylu angielskim, gdzie ilość miejsca jest znacząco ograniczona, można postawić między innymi na schody spiralne - są efektowne, bezpieczne, stosunkowo tanie, szybkie w montażu, a do tego praktyczne w swoim wykorzystaniu. Jeżeli chodzi o schody zabiegowe, te mogą mieć zmienny kształt, jak również i szerokość stopni. Nie mają one jednak spocznika. Sprawdzają się doskonale w dużych przestrzeniach. Nieco inne zaś są schody modułowe, które to można dopasować pod względem ułożenia do własnych potrzeb. W jednym miejscu idealne będą jednobiegowe, w innym dwubiegowe czy z jeszcze większą ilością spoczników. Zawsze dobór odpowiedniego rozwiązania jest kwestia indywidualną dla danego pomieszczenia.

Jedno jest pewne - schody w stylu angielskim urzekają swoim wykonaniem, dbałością o szczegóły, kunsztem wykończenia. Nie są jedynie rozwiązaniem, które łączy kondygnacje budynku, ale przede wszystkim są dekoracją samą w sobie. Takie schody wewnętrzne mają za zadanie tworzyć całość z wykończeniem danego budynku, będąc jego częścią. Czy taki styl Tobie odpowiada? Czy takie właśnie schody będą komponować się z całością właśnie w Twojej przestrzeni?

 

Schody kręcone Cora model Berlin

Schody spiralne Duda model Venecja Vertical 

Schody spiralne Cora model Bawaria

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl