Schody w salonie – jak je zaaranżować, by stanowiły dekorację?
Schody w salonie – jak je zaaranżować, by stanowiły dekorację?

Czy starasz się zbudować swój wymarzony dom i chcesz poświęcić równomiernie uwagę każdej przestrzeni, nawet najmniejszej? Jeśli tak jest, to najtrudniejszą rzeczą, jakiej możesz doświadczyć, jest zaaranżowanie schodów.


Jednak, jeśli wybór schodów uda się połączyć z właściwym pomysłem i elementami, może to nie tylko zwiększyć funkcjonalność domu, ale i sam wygląd. Prezentujemy kilka wskazówek, za pomocą których każdy ma szansę znaleźć i zaaranżować niesamowite schody do swojego domu, a w szczególności, jeśli mają one być integralną częścią salonu.

Aranżacja schodów – czy Twój salon jest na nie gotowy?


Najważniejszym zadaniem przed wyborem schodów jest sprawdzenie, czy Twój dom jest gotowy na ten element. Nadrzędnym celem schodów jest podniesienie funkcjonalności Twojego domu, zapewnienie komunikacji pomiędzy poziomami mieszkalnymi. Są domy, które nie wymagają aranżacji klatki schodowej bądź nie ma takich możliwości, wówczas schody montowane są w przestrzeni salonowej.

Jak to zrobić?


Znajdź idealny projekt dopasowany do otoczenia, w którym się znajdzie – salonu. Dzisiejszy rynek ma do zaproponowania wiele koncepcji umiejscowienia schodów, dzięki którym można uzyskać inspirację do ich zaanektowania i uczynienia z nich funkcjonalnej i wartościowej estetycznie rzeczy. Gdy zdecydujesz się na konkretny kształt i rozmiar, przystąp do rysowania szkicu. Dla tych, którzy mają trudności z tą czynnością, polecamy zatrudnienie eksperta, który stworzy właściwy pomysł.

Ideą szkicu jest to, że możesz poinstruować architektów o swoich:

  • oczekiwaniach
  • wizjach
  • potrzebach.

Oto kilka gotowych pomysłów na wkomponowanie różnego rodzaju schodów do salonu!

Schody spiralne DUDA model Venecja vertical


Schody DUDA model Venecja vertical 03 ø 120 cm, to zjawiskowy projekt o naprawdę dużym potencjale. Lokując go w obszarze salonu, można już uzyskać świetną ozdobę samą w sobie, a korzystając z tego projektu jako naturalnego wyznacznika poszczególnych stref – jadalnianej i wypoczynkowej, stworzymy nietypową, nowoczesną aranżację salonu jako całości. Takie schody szczególnie dobrze sprawdzą się w domach o otwartym planie, gdzie będą wyrazistym akcentem, podzielą duże pomieszczenia, optycznie wprowadzą ład.

Schody metalowe CORA model Mix 250 Vertical


Schody CORA model Mix 250 Vertical L-90 14 elementów, to przykład jak można w pełni wykorzystać potencjał schodów, aby skupiać uwagę domowników i gości w obrębie przestrzeni, którą wyznaczają. Można na przykład umieścić pod nimi galerię zdjęć. Będzie ona prezentować się naprawdę zjawiskowo, a przy okazji pozwoli na zagospodarowanie przestrzeni, która może wydawać się nieużyteczna.


Schody system drewno Moreno 250 Lux U-180 12 elementów


Nie ma nic piękniejszego, niż drewniane schody! Schody system drewno Moreno 250 Lux U-180 12 elementów będą się pięknie komponować w towarzystwie kominka, a umieszczenie na nich chodników powtarzających motyw z salonowego głównego dywanu sprawi, iż integralność tego pomieszczenia z niezbędnym, funkcjonalnym elementem będzie harmonijna i zachwycająca.


Projektując schody w salonie, można zobaczyć w nich element dekoracyjny, który wzbogaci domową przestrzeń, będzie podkreślać jej indywidualny charakter.. Jeśli wybierzemy projekt, który wyeksponuje nasze wizje, będziemy cieszyć się funkcjonalnością rozwiązania i estetycznym walorem, mając unikalną przestrzeń. Potraktuj nasze pomysły jako inspiracje i znajdź swoją koncepcję na schody w salonie.

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl