Schody nowoczesne - przegląd obecnych trendów

Schody nowoczesne - przegląd obecnych trendów

Bez wątpienia schody stanowią taką część budynku, która jest obowiązkowa, aby można było poruszać się między piętrami. I o ile jeszcze do niedawna pełniły one jedynie element funkcjonalny w budynku, tak dziś razem z ową funkcjonalnością w parze idzie i ich estetyka. Schody nowoczesne to integralna całość z budynkiem, która powinna być solidna, bezpieczna w użytkowaniu, praktyczna, a do tego i piękna. Czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak. Skupiając się dziś na trendach w nowoczesnych przestrzeniach, zwrócimy uwagę na to, jakie schody cieszą się największą popularnością i które warto wybierać, aby dana przestrzeń prezentowała się jedynie w swoim rodzaju. 

 

Trendy modowe w kwestii wyposażenia wnętrz wciąż się zmieniają, co sprawia, że i wybierane schody wciąż przybierają zupełnie inny wygląd i formę. Stale nowe wzory, rewelacyjne faktury, nietypowe kolory. Czym warto się inspirować? Wybierać schody nowoczesne w drewnianym wydaniu czy może metalowe? Jednobiegowe czy dwubiegowe? Proste czy kręcone? Bez wątpienia tworzących się pytań jest bardzo dużo. Znajdźmy więc na nie odpowiedź.

Schody w loftowym wydaniu

Jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się schody drewniane z białymi podstopnicami, dodatkowo z zastosowaniem podświetlenia w formie ledów. Dziś moda zaczyna ukazywać zupełnie nowe trendy i tak skandynawska biel zastępowana jest przez loftowe rozwiązania, a więc czerń, szarość, mocne akcenty drewna. Tak tworzone schody nowoczesne idealnie wkomponowują się w przestrzenie urządzone w takim właśnie stylu. Industrializm jest w modzie, przybiera on różną formę i doskonale łączy się z innymi elementami wystroju wnętrz. Jeśli w grę wchodzą schody, tutaj stawia się na wyraźne, mocne akcenty, gdzie dominuje przede wszystkim metalowa konstrukcja, a do tego ciemne drewno i bardzo często też ocieplające całość akcenty, jak na przykład szklana balustrada czy połyskujące detale. W coraz większej ilości obiektów wykorzystywane są schody kręcone, bowiem pozwalają one wykorzystać maksymalnie daną powierzchnię, nie zabierają dodatkowego miejsca, a do tego prezentują się w konkretnej przestrzeni naprawdę wyśmienicie. Tutaj ciekawą propozycją są na przykład schody kręcone Cora model Berlin 02. Najważniejsze jest to, aby dopasować całość idealnie do wszystkich pozostałych elementów wykończenia wnętrza, tak, aby zachować doskonały styl i perfekcyjną nowoczesność w każdej formie.

 

Czy lepsze schody matowe czy w połysku?

Mając do wyboru schody w macie lub w połysku, w chwili obecnej większość decyduje się na mat. Całkiem niedawno połysk królował w większości przestrzeni, dziś jednak moda na niego skończyła się i wszystko to, co matowe, jest bardziej designerskie, nowoczesne i warte wyboru. Meble o nieodbijających światła frontach, matowe podłogi, a do tego i schody nowoczesne w takiej też formie. Są one z jednej strony eleganckie, glamour, z drugiej niebywale designerskie o spektakularnym efekcie. Całość zaaranżowanej przestrzeni w matowym wydaniu, na pewno prezentować może się jedynie w swoim rodzaju. 

 

Drewno na schodach w jasnej czy ciemnej kolorystyce?

Kolejnym, bardzo ważnym elementem jest kolor drewna. Jeszcze kilka lat temu dominującym było jasne drewno w połączeniu z białymi dodatkami. Dziś coraz częściej sięga się po drewno ciemne, które rewelacyjnie łączy się między innymi z szarościami, beżami, ale także ze złotem, granatem czy miedzią. Tutaj warto wybrać dąb, orzech czy mahoń. Takie schody drewniane wewnętrzne w odpowiedniej formie, idealnie będą w stanie skomponować się z pozostałą częścią domu, tworząc jedną całość. Może więc dobrym wyborem będą schody drewniane zabiegowe Csora model Moreno 250 L - 90? Proste, klasyczne, a jednocześnie tak niebanalne w swoim wykonaniu. W przypadku zaś schodów betonowych, wykończonych drewnem, oczywiście warto przy tym pamiętać również o dodatkach, jak na przykład metalowa lub szklana balustrada, która perfekcyjnie uzupełnia całość schodowej przestrzeni.

Prostota czy przepych w schodowych aranżacjach?

I pojawia się na samym końcu jeszcze jedno pytanie - nowoczesne schody powinien cechować minimalizm i prostota, czy może przepych, bogactwo zdobień i dekoracyjnych dodatków? Tak naprawdę najważniejszą rzeczą jest to, aby znaleźć w tym wszystkim złoty środek. Trendy ostatnich lat pokazują, że największą popularnością cieszą się schody proste w swojej konstrukcji, ale często wzbogacone poprzez właśnie pełne przepychu wykończenia, jakimi może być ażurowa balustrada czy szklane dodatki.

Jedno jest pewne - schody stanowią jeden z głównych elementów domu. Z jednej strony są one praktyczne, umożliwiając swobodne poruszanie się między kondygnacjami budynku. Z drugiej z kolei są one doskonałym wypełnieniem przestrzeni pod względem estetycznym, tworząc ciekawy efekt wizualny. Łącząc te elementy ze sobą, a do tego bazując na najwyższej jakości materiałach i solidnych wykończeniach, każda ze stworzonych inwestycji, okaże się być idealnym rozwiązaniem dla wszystkich odbiorców na długie lata.

 

https://schody24.net.pl/pl/schody-drewniane-cora-model-moreno-250-l-90-12-elementow.html

https://schody24.net.pl/pl/schody-krecone-cora-model-berlin-02-s-190-cm.html

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl