Schody kręcone do 5 tysięcy złotych

Schody kręcone do 5 tysięcy złotych

Od czasów średniowiecza kręcone schody były chętnie wykorzystywane w kościołach i zamkach, a dla wielu fascynatów architektury stanowią arcydzieło metod budowlanych. W miejscach, gdzie domy mają bardzo ograniczoną powierzchnię, schody kręcone stanowią rozwiązanie, z którego korzystają chętnie i regularnie nowocześni architekci. W porównaniu ze zwykłymi schodami, które wymagają dużej ilości przestrzeni - klatka schodowa oparta na spiralnej konstrukcji zajmuje o wiele mniej miejsca i może być względnie oparta o plany otwarte.

 

Schody kręcone – czy mnie na nie stać?

Pomimo swojej długiej historii, kręcone schody pasują do nowoczesnych projektów i wyglądają ponadczasowo. Wbrew powszechnej opinii są dość przystępne cenowo i już za niecałe pięć tysięcy złotych można dostać naprawdę niezłe projekty i cieszyć się nimi w swoim domu. Poniżej kilka godnych polecenia propozycji w tym zakresie cenowym.

 

Schody kręcone BARDA model Lizbona 03 B 110 cm


Schody kręcone BARDA model Lizbona to piękny projekt polskiej produkcji. Na całość konstrukcji składają się tutaj elementy wykonane ze stali (mat) oraz litego drewna. Można też przebierać z szerokiej palety kolorów drewna. Najlepiej wpasują się do otworu w stropie o boku tudzież średnicy 120 cm.

Walory schodów Lizbona:

  • łatwy montaż
  • atrakcyjna cena
  • wysoka konfigurowalność

 

Schody kręcone BARDA model Lozanna 120 cm

Schody kręcone BARDA model Lozanna to kolejna wysokiej jakości, choć budżetowa propozycja. Każdy domowy majsterkowicz powinien bez trudu poradzić sobie z ich montażem. Najbardziej nadają się do otworu w stropie o średnicy rzędu 130 cm, natomiast jeśli chodzi o zabieg – może być zarówno lewy, jak i prawy.

Walory schodów Lozanna:

  • szeroka paleta kolorów do wyboru
  • wysokiej klasy materiały (stal, lite drewno)
  • propozycja polskiego producenta


Dlaczego warto zainwestować kilka tysięcy złotych w schody spiralne (kręcone)?

Współcześni właściciele nieruchomości, którzy preferują otwarte plany mieszkań mają problem, jeśli przestrzeń potrzebuje klatki schodowej. Jeśli do dowolnego pomieszczenia zostanie dodana prosta klatka schodowa, część przestrzeni podłogi musi zostać odcięta, a pod nią znajduje się tzw. martwa przestrzeń. Co najgorsze, schody mogą rzucać cień na resztę wnętrza, co może wpłynąć naprawdę negatywnie na całość projektu. Jednak spiralne schody, z otwartymi schodami i balustradą, przez którą można przejść, zajmują mniej miejsca na podłodze i przepuszczają światło. Każdy cień rzucany przez otwarte, kręcone schody będzie o wiele mniejszy niż ten, który generują zwykłe schody.


Jak widać, w takich przypadkach najbardziej atrakcyjna może być właśnie opcja schodów kręconych - znakomicie łącząca funkcjonalność z estetyką. Jeśli musisz zainstalować schody w swoim domu i nie chcesz stracić ani trochę z przestrzeni, wybierz właśnie takie schody – tym bardziej, że jak widać można je dostać w naprawdę dobrej cenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl