Schody do mieszkania w stylu belgijskim

Schody do mieszkania w stylu belgijskim

Wybierając odpowiedni rodzaj schodów do domu, już na etapie projektowania budynku należy uwzględnić, jakie mają one być, co powinno je charakteryzować, w jakim stylu powinny być one wykończone. Zupełnie inaczej bowiem powinny wyglądać w domu o charakterze industrialnym, inaczej zaś w przestrzeni z poprzedniej epoki. Dziś skupimy się na schodach w stylu belgijskim, jako niezwykłym wykończeniu domu w takiej właśnie formie. Czym się powinny one charakteryzować? Dla kogo taka opcja okaże się być dobrym wyborem? Czy takie schody są minimalistyczne czy może pełne przepychu i zdobień? Na wszystkie z tych pytań postaramy się odpowiedzieć w tym właśnie artykule.

Czym charakteryzuje się styl belgijski?

To, co na pewno ukazuje w pełni styl belgijski, to połączenie ze sobą dwóch elementów - rustykalnego stylu i nowoczesnych rozwiązań. Dzięki temu bowiem można uzyskać ponadczasowe wnętrza, w których dominującymi są - naturalne kolory, proste formy, lniane materiały. Meble wykonane ze starego drewna lub z kamienia, dużo rzeźb i ceramiki, a do tego kominki o otwartym charakterze i dużo lamp tworzących jedyne w swoim rodzaju oświetlenie. Dzięki takiemu stylowi, można w danej przestrzeni uzyskać pełnię harmonii i ładu, z zachowaniem porządku, przytulnego klimatu i niepowtarzalnego charakteru tego miejsca. Elegancja, klasa, glamour, a przy tym nowoczesność, design i oryginalność. Czy taka mieszanka jest w stanie dać coś wyjątkowego? Oczywiście - styl belgijski, który absolutnie nie ma sobie równych.

Jak zaprojektować schody do domu w stylu belgijskim?

Chcąc wykonać schody w stylu belgijskim, które miałyby pasować idealnie do całości danej przestrzeni, idealnie sprawdzą się tutaj klasyczne rozwiązania w połączeniu z nietypową, pełną zdobień balustradą. Najlepszym materiałem okaże się być tutaj z pewnością drewno dębowe o naturalnym odcieniu, obowiązkowo pomalowane matowym lakierem. Aby zachować naturalną powierzchnię, taki zabieg pozwala otrzymać schody idealne, takie, które rewelacyjnie wpasują się w belgijski klimat każdego z domów. Jaka do takich schodów balustrada będzie dobrym wyborem? Idealnie sprawdzi się na przykład stalowa, z ozdobnymi wykończeniami. Może być czarna, proszkowana, ze słupkami, które staną się dla całych schodów prawdziwą dekoracją. Warto także zadbać o przestrzeń wokół schodów, aby móc uzyskać spektakularny efekt końcowy. Drzwi w takim samym odcieniu drewna, na ścianach odpowiednie kolory, stosownie dobrana do całości podłoga, meble, dodatki. Tak naprawdę każdy detal i szczegół ma ogromne znaczenie. I bez względu na to, czy w danym miejscu znajdą się schody metalowe czy może miejsce to wypełnią piękne schody drewniane zabiegowe, odpowiednio skomponowane z całością, pozwolą uzyskać naprawdę wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju efekt końcowy.

Drewno dębowe najlepszym materiałem na schody

Jednym, z bardzo ważnych elementów, jeśli w grę wchodzą schody jest materiał, z jakiego te są wykonane. Bez wątpienia numerem jeden jest dąb, który stanowi klasę samą w sobie. Co przemawia za jego wyborem? Z pewnością jest ono wytrzymałe i twarde, co jako materiał na schody sprawdza się rewelacyjnie. Jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, jak również i wszelkiego rodzaju zarysowania. Dzięki usłojeniu, jak również i pięknemu kolorowi, prezentuje się naprawdę wyśmienicie. Co jeszcze? Na pewno warto zwrócić uwagę także na jego obróbkę. Można je dowolnie przycinać, jak również i sklejać, w ten sposób tworząc rozwiązania w pełni dopasowane do potrzeb klientów. Są również odporne na ścieranie. Warto zaznaczyć, że są one piękne same w sobie. Pozwalają uzyskać nutę elegancji, ciepła i przytulności. Czy więc i w Twoim domu takie właśnie schody w stylu belgijskim w dębowym wydaniu okażą się być dobrym wyborem?  Jeśli tak, to otrzymasz produkt z najwyższej półki, na długie lata jego użytkowania. Najważniejsza jest jednak regularna impregnacja, by móc zachować ich wytrzymałość i tym samym żywotność.

Schody dopasowane do przestrzeni

Każdy dom jest inny, w każdym wykorzystany jest inny układ. W jednym budynku schody tworzą klatkę schodową, w innym są one przedłużeniem salonu. U jednych stoją w centralnym miejscu domu, u innych stanowią mało widoczne rozwiązanie. Bez względu jednak na to, gdzie się znajdą i jak mają wyglądać, muszą być dopasowane do konkretnego miejsca. Dla jednej przestrzeni idealnymi będą schody żelbetowe, wykończone płytkami lub drewnem, w innym miejscu sprawdzą się schody spiralne, w tym na przykład schody kręcone Cora model Bawaria 02.

Najważniejsze jest to, by były one trwałą inwestycją na długie lata, dzięki której uzyska się bezpieczne, solidne, wytrzymałe i piękne wykończenie dla danego budynku. Różnorodność produktów w tej kategorii jest tak ogromna, iż z pewnością każdy jest w stanie dopasować do siebie odpowiednie rozwiązanie. 


https://schody24.net.pl/pl/schody-krecone-cora-model-bawaria-02-150-cm.html

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl