O czym pamiętać, wybierając schody na poddasze?

O czym pamiętać, wybierając schody na poddasze?

W domach, gdzie płynna komunikacja ze poziomem strychu jest koniecznością, domowników czeka realizacja architektonicznego wyzwania. Jest to jeszcze bardziej skomplikowane, gdy ma się do czynienia z naprawdę ograniczoną przestrzenią. Aby podjąć mądrą decyzję i móc codziennie cieszyć się z jej funkcjonalnych korzyści, podpowiadamy, o czym pamiętać, wybierając schody na poddasze?

 

Schody na poddasze: jeśli nie składane – to jakie?

Z pewnością większość osób, która rozważa schody na poddasze, ma wizję składanych, drewnianych stopni. To genialne rozwiązanie dla ograniczonego metrażu, ale niestety niezbyt wygodne i na pewno nie do końca bezpieczne. Dzisiejsze alternatywy, takie jak schody modułowe czy spiralne, też nie zabierają wiele z przestrzeni, a pod względem funkcjonalności sprawdzają się dużo lepiej, niż te „chowane". Są przy tym dużo bardziej bezpieczne, co docenią opiekunowie małych dzieci czy osób starszych.

Wybierając schody na poddasze, należy zwrócić uwagę na:

  • kształt,
  • kąt nachylenia,
  • wyprofilowanie stopni.

Każdy z tych czynników ma ogromne znaczenie i mocno wpływa na komfort użytkowania stopni, zachowanie komunikacji pomiędzy najwyższą kondygnacją domu a niższymi piętrami. Estetyka czy trwałość to także cechy, za które należy docenić schody. Dodatkowym ich walorem są także wyprofilowane poręcze, dzięki którym wchodzenie na poddasze i powrót do części salonowej czy sypialnianej będą dużo bardziej bezpieczne. Każdy z użytkowników, idąc w półmroku bądź chcąc szybko zmienić lokalizację, pochwali tę właściwość.

 

O czym pamiętać przy wyborze schodów na strych?

Jedną z najważniejszych, a często pomijanych kwestii przy wyborze schodów na poddasze, jest to, w jaki sposób będzie zagospodarowane piętro, na które chcemy się dostać. To ważne, bowiem od tego zależy, jak swobodną komunikację zapewni wejście na ten poziom domu. Ma to znaczenie bez względu na to, czy zamierzamy trzymać się klasycznych stopni czy wersji składanych jak drabina.

 

Wydawać by się mogło, że standardowe rozwiązania w zakresie gotowych wewnętrznych stopni niosą więcej problemów przy montażu, aniżeli wersje składane. Współcześni producenci mocno postarali się o to, by wykluczyć problem skomplikowanej instalacji. Przedstawiamy idealne propozycje schodów na poddasze, dzięki którym każdy domownik będzie mógł bez problemu dostać się na najwyższą kondygnację domu o dowolnej porze dnia i nocy.

 

TOP 3 modele schodów na poddasze!

  • Schody kręcone DUDA model Venecja 02 ø 110 cm, to idealny przykład propozycji spiralnych, które zapewnią prostą i swodobną komunikację z poddaszem. Są zgrabne, nie zajmują wiele miejsca, solidne, a ich montaż jest banalnie prosty. A docenić należy też ich designerską linię i dekoracyjny sznyt, który wniosą do mieszkania.
  • Podobne cechy można znaleźć w projekcie schodów kręconych CORA model Berlin 03 S 150 cm, które są funkcjonalne, praktyczne i zachwycą gusta nawet wytrawnych estetów. Lite drewno zapewnia trwałość i wpisuje się wiele porządków, od retro po nowoczesność.

 

Podsumowując, jeśli chodzi o schody na poddasze, wcale nie trzeba się trzymać sztampowych rozwiązań o wątpliwej jakości, skoro polscy producenci mają nam do zaproponowania tak interesujące perły projektowe. Biorąc pod uwagę wymagania posiadanej nieruchomości, nadrzędne cele i modele, dostępne w szerokiej ofercie, można z powodzeniem zaprojektować piękną przestrzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl