Jasne czy ciemne? Dopasuj schody do wnętrza

Jasne czy ciemne? Dopasuj schody do wnętrza

Pierwsze wrażenia to bardzo dużo, dlatego wybór odpowiedniego schematu kolorystycznego schodów jest ważniejszy niż mogłoby się wydawać. Pięknie dobrana kolorystyka schodów nadaje ton pozostałej części wnętrza i wprowadza własny styl – co na pewno będzie dostrzeżone przez gości, gdy tylko wejdą przez drzwi. Od palety jasnych kolorów po ciemne lite drewno - schody z odrobiną klimatu glamour będą zawsze mile widziane. Jak jednak wybrać te najbardziej odpowiednie? Sprawdź poniższe pomysły dekoratorskie z gotowymi przykładami i zainspiruj się!

 

Kolorystyka i styl schodów – jak się w tym odnaleźć?

Wobec tak szerokiego spektrum projektów do wyboru, może być ciężko podjąć decyzję pomiędzy potencjalnymi schematami kolorystycznymi i stylami. Trzeba mieć stalowe nerwy, liczyć na pomoc dekoratora wnętrz albo… przeczytać ten poradnik do końca!

 

Jeśli chodzi o kolor schodów, możesz przede wszystkim wybrać:

 

Neutralne odcienie zapewnią, że wnętrze w którym staną schody będzie lekkie i przestronne, ale weź pod uwagę także i inne odcienie kolorów, które będą koordynować z meblami tudzież innymi elementami wystroju. Jedno jest pewne – warto szukać ponadczasowego odcienia, gdyż jakby nie patrzeć schody to inwestycja długoterminowa.

Jeśli jednak zdecydujesz się na ciemne schody i tak nadal możesz rozjaśnić ich otoczenie i równocześnie stworzyć dobrze zaplanowaną klatkę schodową, który jest absolutnie oszałamiająca. Takim sprawdzonym sposobem na natychmiastowe rozjaśnienie wnętrza, w którym stoją schody w ciemnym kolorze jest stworzenie ciekawej aranżacji ulubionych zdjęć, wydruków i pocztówek lub umieszczenie jasnych, kolorowych roślin doniczkowych na stole konsolowym w pobliżu schodów, aby przekształcić to miejsce w tętniącą życiem przestrzeń.

 

Kolor wybrany, czas na styl schodów

Kolor to jedno, jak się okazuje – schody są także bardzo zróżnicowane w kontekście stylu. Kształt i design schodów tak samo nadaje domowi swój własny charakter. Tym bardziej, gdy uświadomimy sobie jak wiele miejsca zajmuje ta konstrukcja i tym samym jak wiele uwagi. Projektując, budując lub odnawiając dom, zastanów się, jakiego rodzaju stylu schodów potrzebujesz.

Najpopularniejszy podział:

Pamiętaj też, że schody kręcone, zarówno współczesne jak i klasyczne, zajmują znacznie mniej miejsca niż większość typowych schodów. Ze względu na swój kształt i konstrukcję, natychmiast stają się elementem architektonicznym w domu, a nie tylko miejscem, w którym po którym można chodzić w górę i w dół.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl