Jakie schody wybrać do małego mieszkania?
Jakie schody wybrać do małego mieszkania?

Jeśli mieszkasz na małej przestrzeni, na pewno nie chcesz dodatkowo wstawiać tam dużych, nieporęcznych schodów, które zajmują sporo miejsca. Klatka schodowa może być zbudowana na dziesiątki różnych sposobów - w zależności od tego:

  • jaki masz budżet
  • ile masz dostępnego miejsca
  • preferowanych typów.

Czym sugerować się przy zakupie schodów do małego mieszkania?

Jeśli masz ograniczoną tylko ilość miejsca – zawsze możesz liczyć na pomoc projektanta wnętrz – gdyż Ci specjaliści każdemu swojemu Klientowi mogą zapewnić wiele wzorów, tak aby koniec końców uzyskać najlepszy projekt klatki schodowej dla małych pomieszczeń. Dzięki temu dom będzie nie tylko wyglądał całkiem atrakcyjnie, ale także sama klatka schodowa w nim zawarta sprawdzi się jako przydatna część domu.

Jeśli przestrzeń jest ograniczona, nie można zmarnować ani jej najmniejszej części tylko ze względu na schody, a raczej trzeba zaprojektować taką klatkę schodową, która:

  • doda urody,
  • nie zajmie dużo miejsca,
  • a jeśli to konieczne, może być również wykorzystana jako przestrzeń do przechowywania.

Jeśli nie tylko przestrzeń, ale i budżet masz ograniczony – nie martw się. Przygotowaliśmy kilka gotowych propozycji schodów, które z łatwością dopasujesz do swojego małego mieszkania:

Wszystkie z zaprezentowanych wyżej modeli idealnie wpiszą się w nawet wysokie wymagania dzisiejszych posiadaczy mniejszych apartamentów, którzy marzą nie tylko o w pełni wykorzystanej przestrzeni i funkcjonalnym wnętrzu, ale też nie chcą iść na kompromis, jeśli chodzi o sam design. Te schody mają w sobie wszystko, co potrzebne.

Dodatkowe wskazówki do umieszczenia schodów w małej przestrzeni

Okay – inspiracje gotowe, teraz garść nieco bardziej praktycznych porad i wskazówek. Właściciele domów często chcą wiedzieć, jak zamontować schody na małej przestrzeni. Jest to absolutnie prawdą, że konstrukcja klatki schodowej może stać się wyzwaniem dla właściciela domu lub projektanta wnętrz. Dostępne są jednak różne kreatywne schody do małych pomieszczeń, które idealnie pasują do takiego domu. Kilka z tych projektów możesz przejrzeć powyżej. Kręcone schody wydają się najlepszą opcją, bo nie zajmują prawie żadnej przestrzeni na podłodze, ani nie psują wyglądu wnętrza. Ale uwaga – wybierając je, nie oszczędzaj na materiałach, ale zawsze używaj najlepszego drewna czy innego surowca do tego celu, ponieważ tutaj idzie się stricte w jakość, a nie ilość.

Jeśli chcesz maksymalnego wykorzystania przestrzeni, skorzystaj z kompaktowych projektów schodów. Takie projekty zapewnią Ci ogromną przestrzeń do przechowywania artykułów codziennego użytku – pod nimi. W zależności od projektu klatki schodowej dla małych pomieszczeń, przestrzeń do przechowywania może być wykonana w różnych formatach. Jeśli schody są wykonane w kuchni, szafki mogą być zbudowane pod schodami lub jeśli klatka schodowa znajduje się w jadalni, możesz korzystać z szuflad i szafek pod nią. Pamiętaj jednak, że to przede wszystkim schody spiralne w ramach małych przestrzeni mogą być najlepiej wykorzystane w celu zaoszczędzenia miejsca i uzyskania dopracowanego wyglądu domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl