Jakie schody do domu jednorodzinnego?

Jakie schody do domu jednorodzinnego?

Wybór odpowiednich schodów dla domu nie jest wcale tak łatwą sprawą, jakby mogło się wydawać. Powinny być one bowiem doskonałą dekoracją dla budynku, jednocześnie spełniającą się w roli praktycznej, z zachowaniem pełni bezpieczeństwa i trwałości na długie lata. Nic więc dziwnego, iż ich wybór przysparza często tak wielu problemów. Warto już na etapie projektowania domu poznać ich rodzaje, aby w samym projekcie uwzględnić ich obecność i wiedzieć, która z dostępnych opcji okaże się być po prostu najlepsza.

Schody żelbetowe - wieczność dla każdej inwestycji

Bez wątpienia schody żelbetowe są niezwykle solidne, trwałe i praktycznie niezniszczalne. Ich wybór powinien być uwzględniony już na etapie projektowania całego domu jednorodzinnego. W ich przypadku wyróżnia się między innymi schody monolityczne i schody prefabrykowane. Pierwsze wykorzystują pręty zbrojeniowe, drugie odpowiednio przygotowane elementy zbrojeniowe w bruzdach ściennych. Takie schody wewnętrzne muszą być wykonane na etapie stanu surowego, bowiem są one połączone z konstrukcją domu. Czy są dobrym rozwiązaniem? Oczywiście, bowiem cechuje je duża wytrzymałość, stabilna budowa, jak również i bardzo wysoka ognioodporność. Z racji jednak tego, iż zajmują one stosunkowo dużo miejsca, rynek oferuje coraz to lepsze rozwiązania, które cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Na co więc jeszcze można postawić?

Schody modułowe - gotowe rozwiązania

Drugim z dostępnych rozwiązań, cieszących się dziś niezwykle dużą popularnością są schody modułowe. Te montowane są dopiero wtedy, gdy wykończenie jest gotowe i to właśnie one stanowią ostatni etap danej inwestycji. Nie wymagają one stawiania konstrukcji i nie trzeba wykonywać praktycznie żadnych prac, by później je wykończyć. Tutaj powstaje konstrukcja samonośna, którą po prostu należy odpowiednio przymocować. Przed dokonaniem zamówienia, odpowiedni fachowiec musi dokonać pomiarów, aby móc dopasować konstrukcję do danej inwestycji. Na tym etapie powinna już być wykonana podłoga. Rodzaj takich schodów jest naprawdę różnorodny. Jedni decydują się na schody w pełni drewniane, inni wybierają w całości stalowe lub łączące stal w formie konstrukcji i deski, jako stopnie. Tego typu schody zyskują coraz większą popularność, bowiem nie tylko idealnie spełniają swoje zadania, to ponadto wyglądają naprawdę perfekcyjnie, co dla wyglądu nowoczesnych domów jednorodzinnych, odgrywa bez wątpienia wartość nadrzędną. W przypadku tego typu schodów, wybrać można dowolny ich kształt, jak również i formę. U jednych idealnie sprawdzają się na przykład schody kręcone, u innych klasyczne schody zabiegowe z wykorzystaniem metalowej konstrukcji, jak również i drewnianych stopni.

Schody - przemyślana inwestycja

Jedno jest pewne - wybór odpowiednich schodów powinien być w pełni przemyślany, bowiem jest to rozwiązanie wieczne, mające spełnić się dla danego budynku na zawsze. Warto to niewątpliwie uwzględnić już na etapie projektowania budynku. W jednym przypadku doskonałymi będą schody jednobiegowe, które łączy tylko jeden bieg bez spocznika, będąc połączeniem parteru z piętrem. Innymi będą schody dwubiegowe czy trzybiegowe i więcej, gdzie kondygnacje połączone są odpowiednią ilością biegów między którymi występuje spocznik. Zajmują mniej miejsca, są łatwe w wykonaniu, a do tego niebywale wygodne w użytkowaniu. W przypadku zaś schodów wewnętrznych zabiegowych, które tworzone są z modułów, tutaj różnorodność produktów pod względem kształtu jest tak ogromna, iż każdy, najbardziej nawet wymagający klient jest w stanie znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązanie.

Tak naprawdę każde rozwiązanie może okazać się ciekawym pomysłem dla domu jednorodzinnego, jednak powinno być ono w pełni dopasowane do konkretnego stylu budynku, jak również i praktycznego dla nich zastosowania. W jednym domu najlepszym wyborem okażą się być klasyczne schody żelbetowe, u innych z kolei lepszą inwestycją będą modułowe, gotowe do postawienia. Dzięki tak ogromnej palecie produktów, bez wątpienia każdy jest w stanie znaleźć dla siebie odpowiednie, jak najlepsze rozwiązanie.

Schody kręcone Cora Model Berlin

 

Schody system drewno Moreno 12 elementów

 

Schody Cora model Mix 15 elementów

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl