Jak wybrać schody na antresolę w mieszkaniu?
Jak wybrać schody na antresolę w mieszkaniu?

Jedną z zalet dodania do projektu mieszkania antresoli jest wykorzystanie tego, co można uznać za martwą przestrzeń. Zadowoleni właściciele nieruchomości z antresolą, często marzą o sypialniach wypełnionych światłem, ale niestety – już sposób, w jaki dojdzie się do nowo dodanej przestrzeni, często nie jest brany pod uwagę. To jednak schody prowadzące na antresolę są ważne nie tylko ze względów praktycznych, ale mogą również same w sobie stanowić element projektu. Oto nasz przewodnik dotyczący wyboru schodów na antresolę w mieszkaniu.

Schody na antresolę: skorzystaj z pomocy projektanta

Aby w pełni wykorzystać obszar, który chcesz dodać do projektu, zawsze warto zatrudnić wykwalifikowanego projektanta. Tacy specjaliści są w stanie najlepiej wykorzystać przestrzeń potrzebną na schody - nie tracąc niepotrzebnie centymetra. Będą również najlepiej rozmieszczać elementy projektu, takie jak dowolne ozdoby, które możesz montować z uwzględnieniem możliwości wnętrza i twojego gustu.

Po prostu zwyczajnie pomogą Ci wybrać rodzaj schodów, których potrzebujesz dostosowując je do:

  • budowy mieszkania,
  • okoliczności,
  • budżetu.

Jeśli jednak nie chcesz nikogo zatrudniać bądź nie masz wystarczającego budżetu – wiedz, że istnieją pewne typy schodów które odnajdują się właściwie w niemalże każdym projekcie z antresolą. Chodzi o schody spiralne (kręcone) lekkie w formie i przyjemne w designie, a co najważniejsze nie zabierające zbyt wiele przestrzeni. Można je również dopasować do wielu różnych aranżacji.

Kilka przykładów:

Schody na zamówienie vs gotowy projekt

Oczywiście schody robione na zamówienie są droższe od gotowych. Wydawało by się, że z reguły gotowe zestawy schodowe nie są całkiem dopasowane, ponieważ nie można „wybrzydzać” pod względem wysokości, głębokości i liczby stopni – co nie zawsze jest zgodne z naszymi oczekiwaniami.

Ale uwaga – zasadniczo są one wytwarzane przez dużych producentów, którzy mogą wykorzystać ekonomię skali, aby obniżyć koszty i jeśli masz napięty budżet, to najlepsza opcja. Jednak okazuje się, że wybierając gotowe schody, tak jak wspomniane powyżej, masz ogromny wybór i nie będziesz musiał nadwyrężać budżetu, zachowując styl. Można też zawsze postawić na schody modułowe, które dają naprawdę szerokie możliwości konstrukcyjne. Nie będzie żadnego problemu z dostosowaniem ich do potrzeb projektu.

Kolejną zaletą jest to, że zazwyczaj wiąże się to z naprawdę krótkim czasem realizacji. Dzięki większej liczbie pracowników i dużej przestrzeni, więksi producenci mogą generalnie szybciej realizować krótkie terminy realizacji niż producenci na zamówienie. Choć schody gotowe wydają się w pierwszej chwili nie tak kunsztowne, jak te na zamówienie – to zwykle i tak jest to inwestycja, która trwa przez wiele lat, ciesząc swoją funkcjonalnością jak również estetyką. Podsumowując, gotowy projekt to prawdę mówiąc mądrzejsza decyzja.

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl