Garderoba pod schodami? O czym pamiętać, aranżując to miejsce?

Garderoba pod schodami? O czym pamiętać, aranżując to miejsce?

Ubrań nigdy za wiele, a miejsca na nie… wciąż za mało! Warto czasem spojrzeć na swoją domową przestrzeń z innej perspektywy i spróbować znaleźć w niej kąty z potencjałem – jak dotąd niewykorzystanym. Jedną z takich alternatyw dysponuje większość właścicieli piętrowych domów – chodzi o powierzchnię, znajdującą się pod schodami. Jedni nie zauważają jej możliwości, a innych - być może - irytuje. Warto jednak kreatywnie podejść do tego tematu i zaaranżować tam garderobę. O czym jednak pamiętać, aby finalnie stworzyć ładne i funkcjonalne miejsce na odzież i akcesoria? Zobacz, co proponują nasi eksperci.

Miejsce pod schodami, czyli sposób na garderobę

W zależności od ilości wolnego miejsca pod schodami oraz od budżetu, dedykowanemu temu projektowi, można wykonywać naprawdę różne, interesujące aranżacje. Jednak bez względu na to czy chodzi o dopełnienie klasycznych projektów, dla których właściwe są, np. schody drewniane zabiegowe CORA model Moreno 250 L-90 15 elementów lub minimalistycznych, stworzonych z pomocą schodów drewnianych CORA model Moreno 220 vertical L-90 15 elementów, i dysponując zróżnicowanym budżetem, warto pamiętać o kilku istotnych czynnikach.

Oto najważniejsze z nich:

  • Określ, jakie przedmioty będą przechowywane w schowku.
  • Przemyśl styl, który chcesz uzyskać.
  • Zadbaj o funkcjonalność miejsca.
  • Upewnij się, że aranżacja dodatkowej szafy nie zakłóca komunikacji pomiędzy piętrami.

Garderoba, ulokowana pod schodami, powinna zawierać szuflady, szafki i haczyki lub wieszaki. Ich stylistyka, ilość i proporcje są uzależnione od indywidualnego projektu. Jednak uniwersalne rozwiązania, proponowane przez projektantów, jak gładkie linie i jasne kolory, powiększyć tę małą przestrzeń. Dopasowanie jej do estetyki wokół, szczególnie gdy cenisz sobie niezmąconą harmonię w aranżacji wnętrza, będzie dobrym konceptem.

Co jeszcze może się znaleźć w garderobie pod schodami?

Sekret aranżacji garderoby pod schodami tkwi w tym, by podejść do tego kawałka otwartej przestrzeni, jak do klasycznej szafy. Co w niej znajdziemy? Drążki, półki, szuflady, czasem kosze i schowki. To dzięki tym elementom ubrania i akcesoria są przechowywane w sposób zorganizowany i funkcjonalny. Dlatego uzupełnić swój schowek o przydatne gadżety.

Wskazówka:

W przypadku, gdy boczna część schodów nie jest widoczna z salonu, nie jest wyeksponowana, można pójść o krok dalej i zaplanować w tym miejscu wyjątkowy rodzaj garderoby z szafami wnękowymi. Tutaj jednak zwykle potrzebny jest specjalista i dodatkowy budżet. Niemniej jednak, efekt końcowy zwykle jest zachwycający i zaskakująco wygodny w kontekście uporządkowanego i estetycznego przechowywania sporej części posiadanych ubrań i akcesoriów. Wszystko, co trzeba zrobić, to przemyśleć koncepcję i oddać ją w ręce specjalistów, a potem już tylko… czekać na efekty!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl