Czym charakteryzują się schody do loftowego wnętrza?
Czym charakteryzują się schody do loftowego wnętrza?

Kiedy Twój obecny dom zaczyna stawać się zbyt mały na potrzeby rodziny, istnieją dwie opcje: możesz albo przenieść się do nowego, większego domu, albo zwiększyć ilość życiowej przestrzeni, którą już posiadasz. Jak wielu z nas wie, przeprowadzka to często stresujący, kosztowny i długotrwały proces. Podobnie zbudowanie przedłużenia może spowodować znaczne i kosztowne zakłócenia, a także zajęcie cennego kawałka nieruchomości.

Zamiast tego, czasami idealne rozwiązanie tej sytuacji leży... tuż nad naszymi głowami. Loftowe wnętrza są popularnym wyborem, szczególnie w miastach takich jak Warszawa, gdzie przestrzeń jest na wagę złota.

Jedną z najważniejszych decyzji przy projektowaniu konwersji poddasza jest projekt i położenie klatki schodowej. Może mieć wpływ na układ i styl zarówno nowej przestrzeni na poddaszu, jak i podłogi poniżej. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio dobrać schody idealne do loftowego wnętrza.

Schody w loftowych wnętrz – jakie być powinny?

Podobnie jak w przypadku każdej klatki schodowej, ta prowadząca do loftowego poddasza musi spełniać przepisy określone w przepisach budowlanych. Ważne jest tutaj rozważanie, w jaki sposób będzie się wchodzić i schodzić bezpiecznie z tej części domu. Te ograniczenia, wraz z istniejącym układem na piętrze, będą informować o położeniu schodów, wpływając w ten sposób na ostateczny układ i funkcjonalność konwersji.

Różnorodne opcje schodów loftowych

Dostępnych jest kilka rodzajów dostępu, które odpowiadają na przepisy budowlane. Tradycyjne schody system drewno Moreno 250 Lux U-180 12 elementów mogą wydawać się najbardziej wskazaną opcją, jednak zajmują dużą powierzchnię i trudno je ustawić. Z drugiej strony, opcje spiralne takie jak schody spiralne DUDA model Venecja vertical 02 ø 150 cm oszczędzające przestrzeń mogą nie zajmować dużo miejsca. Jednak trzeba uważać, by trzymać się bezpiecznych i przemyślanych projektów jak ten powyżej, gdyż niektóre są bardzo strome.

Jednak zwykle właśnie spiralne schody to najlepsze rozwiązanie umożliwiające dostęp do nowej przestrzeni loftowej. Na poziomie praktycznym, ich mały, zgrabny projekt nie przeszkadza w nowo stworzonej przestrzeni życiowej i pozwala na przeniesienie ich do pozycji pasującej do przestrzeni powyżej i poniżej. Poręcze wokół klatki schodowej zamkną krawędź podłogi na poddaszu, dzięki czemu będą bezpieczne, ale bez niszczenia otwartej przestrzeni.

Nowoczesne propozycje takie jak schody kręcone Barda model Lizbona 120 cm mogą być również dostosowane do projektu i wymagań domu, dzięki wielu:

  • stylom,
  • kształtom,
  • materiałom,

które sprawią, że spiralne schody są nie tylko funkcjonalne, ale będą też ładną częścią loftowego domu. Jest też coś bardzo mistycznego w spiralnych schodach prowadzących do górnej przestrzeni. Zatem najważniejsze cechy loftowych schodów to ich lekkość projektu i dopasowanie do przestrzeni, tak aby móc stworzyć bezpieczne schody, wpasowujące się w wystrój, który nierzadko we współczesnych loftach przybiera industrialny charakter

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl